Licznik odwiedzin

Dziś:878
Wczoraj:786
W ostatnim tygodniu:6792
W ostatnim miesiącu:33524
Łącznie:870568
baner-krotoszyn.jpg
logo.png
Wiadomości
Uroczyste zakończenie 21 Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego "Autoportret Jesienny" Krotoszyn 2012

 

W ubiegłym roku odbyła się 21 już edycja Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego "AUTOPORTRET JESIENNY" - Krotoszyn 2012, organizowanego przez Krotoszyński Ośrodek Kultury. Rozstrzygnięcie nastąpiło już w tym roku a dokładnie 4 stycznia. Jury w składzie: przewodniczący Paweł Płócienniczak, Adam Wiedemann oraz Maciej Woźniak po przeczytaniu 212 nadesłanych zestawów wierszy postanowiło przyznać 3 nagrody oraz 6 wyróżnień (w załączniku znajduje się protokół z obrad jury).

 

Dwa tygodnie po ogłoszeniu wyników odbyło się uroczyste podsumowanie turnieju na którym oficjalnie przedstawiono wyniki oraz wręczono nagrody i wyróżnienia. Wydarzeniem towarzyszącym sobotniej "gali poetyckiej" był wyśmienity kameralny koncert wyśmienitego artysty Mariusza Lubomskiego - barda polskiej sceny muzycznej porównywanego porównywanego w swej stylistyce do Nicka Cave'a czy Toma Waitsa. Koncert rozpoczął się o godz. 19.00 w sali krotoszyńskiego Kina 3D Przedwiośnie a artysta ku zaskoczeniu sporej grupy wystąpił z nietypowym repertuarem piosenek głównie ze swojego dzieciństwa i młodości. I tak usłyszeliśmy m.in.: Zielono mi - Andrzeja Dąbrowskiego, Kiedy byłem małym chłopcem - Tadeusza Nalepy, W dzikie wino zaplątani - Marka Grechuty, Tak tak to ja - Republiki, Babę zesłał Bóg - Renaty Przemyk, Wspomnienie - Czesława Niemena ... i wiele innych znanych utworów.

 

Koncert był niesamowity; świetny kontakt artysty z publicznością od samago początku koncertu oraz duża ekspresja spowodowały że artysta wraz z dwoma również świetnymi muzykami: klawiszowcem i basistą wielokrotnie oklaskiwani zostali niemalże zmuszeni przez publiczność do podwójnego bisu.

 

Po zakończeniu koncertu sekretarz 21 OTP - Beata Ulbrych zaprosiła na scenę trzech jurorów konkursu i po tradycyjnym już słowie wstępu od przewodniczącego Pawła Płócienniczaka (treść w załączniku) ogłoszono werdykt i uroczyście wręczono nagrody i wyróżnienia przybyłym uczestnikom turnieju.

ikona daty21-01-2013, 10:28 ikona autoraRedaktor KOK ikona wyświetleń5633
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt